EDM Wiki
Advertisement

Lineup[]

Saturday, Feburary 23[]

Sunday, February 24[]

And the most important headliner of all

YOU

Set Times[]

Saturday[]

kineticFIELD circuitGROUNDS neonGARDEN wasteLAND Dos Equis Stage stereoBLOOM Boombox Art Car Wide Awake Art Car Mayan Warrior Art Car
SBM 2-2:59pm Mau Moctezuma 2-2:50pm Young Drums 2-3pm Dizzo 2-3pm MORVN 2-3pm NurryDog 2-3pm A-ZAR 2-3pm Pato Watson 2-3pm Paulor 2-4pm
Sak Noel b2b Le Twins 2:59-3:57 Los Dutis 2:50-3:40 Mason Maynard 3-4:30 Fallen b2b Nightstalker + MC XYZ 3-4:15 Robots Don't Have Sisters 3-4 SpydaT.E.K 3-4 Disautonomia 3-4 Luz Sanchez 3-4 Zombies In Miami (Live) 4-6
ANGEMI 3:57-4:55 Whipped Cream 3:40-4:30 The Golden Boy 4:30-6 Kill The Clowns 4:15-5 Trooko 4-5 El Dusty 4-5:15 Obie Fernandez b2b Lightform 4-5 Kleinfinger 4-5 Dramian 6-8
Loud Luxury 4:55-5:53 Yultron 4:30-5:30 Justin Martin 6-7:45 ETC!ETC! x Jay Silva 5-6:15 CrisMajor 5-6 OMNOM 5:15-6:45 Charlie Atom 5-6 Muan 5-6:30 Rebolledo 8-10
Salvatore Ganacci 5:53-6:51 BROHUG 5:30-6:30 Solardo 7:45-9:30 JSTJR 6:15-7:15 Alan Rosales 6-7 Weiss 6:45-8 DJ Tetris 6-7 Pinto 6:30-8 Barnt 10-12am
kineticFIELD Opening Ceremony 6:51-6:57 Whethan 6:30-7:40 Green Velvet 9:30-11:15 Dirtyphonics 7:15-8:15 GTA 7-8 Redlight 8-9:15 Chace (DJ Set) 7-8 The Midnight Perverts 8-9:30 Marvin & Guy 12-2
Aly & Fila 6:57-8:10 A-Trak 7:40-9 Claude VonStroke 11:15-1am Riot Ten 8:15-9:30 Rosa Pistola 8-9 Chris Lorenzo 9:15-10:30 Jesus Davila 8-9 Cabizbajo 9:30-11
kineticFIELD Ceremony: Intermezzo Greece 8:10-8:13 What So Not 9-10:15 Surprise Set 1-2 Spag Heddy 9:30-10:30 Uzielito Mix b2b Pablito Mix 9-10 Will Clarke 10:30-11:45 Gorka 9-10 Balcazar 11-12:30am
Sunnery James & Ryan Marciano 8:13-9:41 RL Grime 10:15-11:30 Herobust 10:30-11:15 Omar Varela 10-11 Cut Snake 11:45-1am Ramiro Rubio 10-11 Betoko 12:30-2
kineticFIELD Ceremony: Intermezzo Asia 9:41-9:44 REZZ 11:30-12:30am SayMyName 11:15-12:30am Broz Rodriguez b2b FIGHT CLVB 11-12am Dateless 1-2 Adgel 11-12am
Alan Walker 9:44-11:12 Skrillex 12:30-2 Jessica Audiffred 12:30-2 El Freaky 12-1 Katon 12-1
kineticFIELD Ceremony: Intermezzo Sci-Fi Egypt 11:12-11:14 Pepe Mogt + Ramon Amezcua (Nortec DJ Set) 1-2 Aviux 1-2
Dimitri Vegas & Like Mike 11:14-12:27am
kineticFIELD Ceremony: Intermezzo Middle East 12:27-12:29
Alesso 12:29-1:57
kineticFIELD Closing Ceremony & Fireworks 1:57-2

Sunday[]

kineticFIELD circuitGROUNDS neonGARDEN wasteLAND Dos Equis Stage stereoBLOOM Boombox Art Car Wide Awake Art Car Mayan Warrior Art Car
ANG 2-2:59pm Geru B2B Cesar Mannix 2-2:50pm Neo Human 2-3pm Shei 2-3:30pm Los Alan Anaya 2-3pm LUM1NA 2:15-3:15pm Jenny Anaya 2-3pm Yes Baby 2:30-3:30pm Bubu 2-4pm
Mr. Pig 2:59-3:57 Jorge Nava : Mely Cantu 2:50-3:40 Dave Ralph 3-4 Brain Hunters 3:30-5 Andres Castillo 3-4 Vertigo 3:15-4:15 Bagha 3-4 Miguel Rechy 3:30-4:30 Kawas 4-6
Mariana Bo 3:57-4:55 Happy Colors 3:40-4:30 Rex The Dog 4-5:15 GEO 5-6:15 Mastachi 4-5 Jon Bovi 4:15-5:15 Killv 4-5 Mark Cast 4:30-5:30 Thugfucker 6-8
Polo & Pan 4:55-5:53 GG Magree 4:30-5:30 Christian Smith 5:15-6:30 STARX 6:15-7:30 Juan Por Dios 5-6 Ganesh 5:15-6:45 Diego Zeen 5-6 Argüello 5:30-7:45 Mandrake 8-10
Paul van Dyk 5:53-6:51 Nora En Pure 5:30-6:30 B.Traits 6:30-8:30 Audiofreq 7:30-8:45 Tomasa del Real y el Neo Perreo Crew 6-7 Alex Di Stefano 6:45-8 Isaac Maya 6-7 Valentina Moretti 7:45-9 Öona Dahl 10-12am
kineticFIELD Opening Ceremony 6:51-6:57 Chris Lake 6:30-7:50 Yousef 8:30-10:30 LNY TNZ 8:45-10:15 DJ Marlboro ft. MC Zaac & Jojo Maronttinni 7-8 Factor B 8-9:15 SVBVG 7-8 Guztavo MX (House Set) 9-10:30 Pachanga Boys 12-2
Lost Frequencies 6:57-7:55 Snakehips 7:50-8:50 CamelPhat 10:30-12am Darren Styles 10:15-11:30 Jetlag 8-9 Jordan Suckley 9:15-10:30 Leon Leiden 8-9 Risky Business presents: Desna, Chilly Mox, Moose & Bear 10:30-12am
kineticFIELD Ceremony: Intermezzo Greece 7:55-7:58 Gryffin 8:50-10 Loco Dice 12-2 Brennan Heart 11:30-12:45am Nitro Fun (Live) 9-10 Sean Tyas 10:30-12am Armi Diamonds 9-10 Disconnection presents: Miguel Alanis & Luis Ortega 12-2 
San Holo 7:58-9:26 Alison Wonderland 10-11:15 Radical Redemption 12:45-2 Sotomayor 10-11 Simon Patterson 12-2 IVY.KST! 10-11
kineticFIELD Ceremony: Intermezzo Asia 9:26-9:29 Excision 11:15-12:45am Pauza 11-12am Karina Rosee 11-12am
W&W 9:29-10:57 DJ Snake 12:45-2 Salon Acapulco 12-1 Santo Bass B2B BomboCat 12-1
kineticFIELD Ceremony: Intermezzo Sci-Fi Egypt 10:57-10:59 Flor Capistran 1-2 Charlotte Fehler 1-2
Kygo 10:59-12:27am
kineticFIELD Ceremony: Intermezzo Middle East 12:27-12:29
Kaskade 12:29-1:57
kineticFIELD Closing Ceremony & Fireworks 1:57-2

Tracklists[]

Advertisement