EDM Wiki
Advertisement

Lineup[]

Set Times[]

Saturday[]

kineticFIELD[]

  • Ghetto Kids 2pm-2:58
  • Price & Takis 2:58-3:56
  • Autograf (DJ Set) 3:56-4:54
  • Bruno Martini 4:54-5:52
  • Boombox Cartel 5:52-6:50
  • ATB 6:50-7:48pm
  • kineticFIELD Opening Ceremony 7:48-7:54
  • R3HAB 7:54-9:23
  • kineticFIELD Intermezzo South 9:23-9:25
  • JAUZ 9:25-10:54
  • kineticFIELD Intermezzo North 10:54-10:56
  • Eric Prydz 10:56-12:25am
  • kineticFIELD Intermezzo East 12:25am-12:27
  • Tiësto 12:27-1:56
  • Kinetic Experience 1:56-2

circuitGROUNDS[]

neonGARDEN[]

wasteLAND[]

Dos Equis Stage[]

upside-downHOUSE[]

boombox-ARTCAR[]

  • Ricardo Reyna 2:50pm-3:50
  • D-John 3:50-4:50
  • DJ Baby Miri 4:50-5:50
  • Victor Porfidio 5:50-6:50
  • Maw BB 6:50-7:50
  • Kill The Clowns 7:50-9
  • Fito Silva 9-10
  • Sammy & Lesen 10-11
  • Naidenoff 11-12am
  • Alan Rosales 12-1
  • Artelax 1-2

parliament-ARTCAR[]

  • Hot Shakes 2:40pm-3:40
  • Ale Q 3:40-4:40
  • Marco Carpentieri 4:40-5:40
  • El Cartel 5:40-6:40
  • Mely Cantu 6:40-7:40
  • Roy Claveran B2B Sam Koen 7:40-8:40
  • Alan Salomon 8:40-9:40
  • BBY JSS 9:40-10:40
  • El Día 10:40-12am
  • Hammer 12-1
  • Sinego 1-2

Sunday[]

kineticFIELD[]

circuitGROUNDS[]

neonGARDEN[]

wasteLAND[]

Dos Equis Stage[]

upside-downHOUSE[]

  • Blakks 2:10pm-3:30
  • Rubinskee 3:30-5
  • Fig B2B Bad Name Roy 5-7
  • Cabizbajo 7-8:30
  • The Midnight Perverts 8:30-10
  • Harvard Bass 10-12am
  • Zombies In Miami (Live) 12-2

boombox-ARTCAR[]

  • Cesar Mannix 2:30pm-3:30
  • Nopality 3:30-4:30
  • NemesiZ 4:30-5:30
  • MCD 5:30-6:45
  • Nitro Fun 6:45-8
  • Lucho 8-9
  • Robert Firth 9-10
  • SAG 10-11
  • Onward 11-12am
  • DJ Nax 12-1
  • BonHaus 1-2

parliament-ARTCAR[]

  • Noxxville 2:45pm-3:45
  • Dave Ralph 3:45-4:45
  • LOSH 4:45-5:45
  • Fortu & Mendoza 5:45-6:45
  • Iker Azcué 6:45-7:45
  • Rosa Pistola 7:45-8:45
  • Jinco 8:45-10
  • Suprise Guest 10-11
  • Dark Eyes 11-12am
  • Criminal Sounds 12-1
  • Gaminow 1-2

Tracklists[]

Advertisement